loading
Anasayfa arrow Hizmetler arrow ROBOCAM Yazılımı

ROBOT CAM YAZILIMI


Robotları Kontrol Edebilen, YERLİ, MİLLİ 2,5 Eksen CAD CAM Yazılımı

ROBOCAM yazılımı, yine yerli üretimimiz olan CubeBOX ROBOTLU otomasyon projesinin hayata geçirilmesi ve bu projenin devamında sistemine entegre edilmesi ile üretim hayatına başladı.

CubeBOX robotlu otomasyon sistemine dahil ederek başlayan otomasyon yolculuğumuzda bir sonraki amacımız operatörlerin robot programlama bilgisi ve deneyimine gerek kalmadan, daha kolay daha hızlı ve aksiyon almalarını sağlayabilmek oldu.

Operatörün robot programlama bilgisine gerek kalmadan, işlenecek iş parçalarının katı modelleri sisteme transfer ediliyor. Kendi yazılım ekibimiz tarafından geliştirilen, kullanıcı dostu Robocam yazılımı ile robot programlaması otomatik programlanabilir hale gelmiştir. Böylelikle operatöre kolaylık sağlanmasının yanı sıra robotun referans tanımlama işlemleri esnasında kaybedilen zamanlar da minimize edilmiş oluyor.

Çok kısa bir süre içinde operatör, robot programlama konusunda herhangi bir bilgi sahibi olmadan yeni parçaları uygulayabilir. Kullanıcının yalnızca parçanın boyutlarını, robota takılı araçları, kakmanın CAD çizimini ve son olarak robotun hangi istasyonlara gitmesi gerektiğini iş akışını girmesi yeterlidir.

Yazılımımız yerleştirme çiziminden konumları otomatik olarak seçer ve robota gönderir. Sonunda "başlat"a basarsınız ve CubeBOX işine başlar.

"ROBOCAM Tüm Robotlu Sistemleri ile Uyumlu Bir Yazılımdır."

CubeBOX robotlu otomasyon sistemleri için tasarlanan ve robotun kontrolüne olanak tanıyan ROBOCAM, aynı zamanda diğer tüm robotlu makinelerde de kullanılabiliyor. ROBOCAM ile robot programlama bilgisine gerek kalmazken, ürün çizimlerini yüklediğinizde ROBOCAM bunu robotun anlayacağı dile çeviriyor. Operatöre kalan tek iş ise magazini doldurup boşaltmak oluyor.